Úvod Články Nová bioplynová stanice na 40 000 t/r bioodpadu otevřena ve Francii

Nová bioplynová stanice na 40 000 t/r bioodpadu otevřena ve Francii

26.08.2014

Ve Francii byla zprovozněna nová metanizační jednotka a bioplynová stanice Biogaz du Grand Auch spravovaná společností SEDE Environnement, která je dceřinnou společností Veolie. 

Ve Francii byla zprovozněna nová metanizační jednotka a bioplynová stanice Biogaz du Grand Auch spravovaná společností SEDE Environnement, která je dceřinnou společností Veolie.

Metanizační jednotka vyrábí elektřinu a teplo z regionálního organického odpadu ze zemědělství, zemědělsko-potravinářského sektoru a bio odpadu.

Stanice má kapacitu zpracovat cca 40000 tun organického odpadu ročně, ze kterého vyprodukuje 3,7 milionu m3 bioplynu. Bioplyn bude dále využíván k výrobě elektřiny, která při výkonu stanice 1,1 MW pokryje roční spotřebu 4000 obyvatel. 

Zdroj: Clean Tech Business Review

Novinky v oboru
Hodnocení výroby elektřiny z bioplynu v roce...
08.04.2024

Přinášíme aktuální statistiky týkající se výroby bioplynu v loňském roce (k 31. 12. 2023), které jsme zpracovali

BIOGEST podepisuje dopis o záměru pro svůj...
03.04.2024

Společnost BIOGEST America Inc podepsala dopis o záměru (LOI) na společný vývoj a financování projektu výroby obnovitelného

Elektrárna Edenderry bude připojena k irské...
03.04.2024

Společnost Gas Networks Ireland oznámila, že připojí komplex obnovitelných zdrojů energie Edenderry společnosti Bord na Móna

starší články
Kontakty
NovaEnergo s.r.o.

Nám. 14. října 1307/2
150 00 Praha 5

+420 777208020
stambasky@novaenergo.cz

  

zobrazit na mapě