Společnost OWS postaví v Anglii první bioplynovou stanici využívající technologii DRANCO
Belgická společnost OWS podepsala na konci října kontrakt na výstavbu první bioplynové stanice využívající technologii suché fermentace DRANCO na anglickém území.
Belgická společnost OWS podepsala na konci října kontrakt na výstavbu první bioplynové stanice využívající technologii suché fermentace DRANCO na anglickém území.
BPS bude součástí nového areálu pro zpracování odpadu, který vyroste severně od města York.
Areál pro zpracování odpadu bude zahrnovat recyklační stanici, bioplynovou stanici a spalovnu zbytkového odpadu.
Zvolená technologie byla vybrána z toho důvodu, že je schopna zpracovávat kontaminované organické frakce ze směsného komunálního odpadu obsahující významný podíl písku, skla a kameniva.
Tato technologie suché fermentace také ke svému provozu nepotřebuje vodu, anebo pouze ve velmi omezeném množství, což je výhodou při následné likvidaci digestátu (o sušině 35%) ve spalovně spolu se zbytkovým nerecyklovatelným odpadem.
U ostatních technologií je na cestě do spalovny třeba před mícháním s nerecyklovatelnými odpady digestát nejprve předsušit nebo odvodnit.
Zakázka pro OWS je v hodnotě 15.2 milionu € a BPS o výkonu 1.8 MW bude zpracovávat 40 000 tun organického odpadu za rok. Počátek stavebních prací je plánován na začátek prosince 2014, přičemž stavba má být dokončena a plně zprovozněna v roce 2018.
Celková kapacita areálu nazvaného Allerton Waste Recovery Park bude 320 000 tun zpracovaného komunálního odpadu za rok a tekto vyrobená energie může zásobit 40 000 domácností.
Tento projekt výstavby zařízení na třízení a zpracování odpadu je příkladem různých technik odpadního hospodářství: recyklace kovů, papíru a plastů, anaerobní digesce “mokřejších” a spalování nerecyklovatelných pevných frakcí organického odpadu spolu ze vznikajícím digestátem z BPS.
Technologie DRANCO byla vyvinuta speciálně pro zpracování organických frakcí komunálních odpadů a společnost OWS je jednou ze světových špiček v technologiích likvidace komuálních odpadů pomocí procesu anaerobní digesce s 30 realizovanými projekty v 15 zemích světa.
Zdroj: www.ows.be